منوی سایت

کابینت مدرن

 کابینت مدرن


کابینت آشپزخانه مدرن ارتفاعی بلند و کشیده دارد و نسبت به کابینت های کلاسیک لاغرترهستند. به کابینت مدرن کابینت های بدون فریم هم گفته می شود چراکه چارچوب آنها قابل رویت نیست. دربهای اینگونه کابینت ها ساده و تخت هستند.
قبل از تهیه کابینت مورد نیاز خود از انواع کابینت آشپزخانه ، باید بدانید که راز استفاده بهینه از سانت به سانت فضای آشپزخانه بخصوص در فضاهای کوچک آپارتمانی یک طرح بندی مناسب برای کابینت ها واستفاده از تمام قسمت های فضا از جمله گوشه ها در نقشه نصب کابینت ها است. برخی از کابینت ها به دلیل عمق و پهنای نامناسبی که دارند نمی توان به راحتی از آنها استفاده کرد .
در این نوع همانطور که از نامشان پیداست مدرن هستند و امروزی یا به تعبیری دیگر اسپرت هستند ،طرحهای کاملا ساده ای دارند معمولا با طرح های مینیمال و تزئینات ناچیز عرضه می شوند.
در این سبک کابینت ها را می توان در 4 نوع عرضه کرد:

1) پولیش

در این مدل درب کابینت ها با استفاده از پوشش رنگ مخصوص پلی اورتان رنگ آمیزی شده و پس از طی فرآیند پولیش کاری بصورت براق در خواهد آمد.معمولا در این نوع از رنگ های ساده و بدون طرح استفاده می شود.

2) هایگلاس

نوعی ام دی اف با روکش نوعی پلاستیک به نام "هایگلاس" است که مانند شیشه شفاف عمل می کند با این تفاوت که از شیشه سبک تر و محکم تر است.
اکثر ورق های هایگلاس یک رو بوده که روی ورق با سلفون پوشانده شده و پشت ورق ظاهری سفید و از جنس ملامین و کاغذ است. نوع با کیفیت آن خوب و نوع بی کیفیت آن هنگام برش دچار لب پریدگی می شود. هر چه جنس هایگلاس بهتر باشد ماندگاری کابینت ها بیشتر خواهد بود. .
کیفیت مغز ام دی اف، جنس روکش هایگلاس ،دستگاه پرس، و نوع چسب مصرف شده به طور مستقیم بر کیفیت هایگلاس اثر دارند.

3) پلی گلاس

در ام دی اف های پلی گلاس، یک لایه شفاف ۷۵ میکرونی از پلی استر بر روی سطح یک طرف ورق ام دی اف دو رو ملامین پرس شده است و رنگ نهایی صفحه توسط رنگ لایه ملامین که روکشی ازپلی استر دارد تعیین می شود و به مرورزمان نیز هیچ تغییررنگی در ورق های ملامین و پلی گلاس ایجاد نمی شود.
مقاومت سطح این ورق ها در برابر خراش به اندازه ای بالاست که به شما اجازه می دهد با یک اسفنج سطوح را بدون ایجاد خراش تمیز کنید.

4) چوب

در این مدل از صفحات ام دی اف با روکش های چوب طبیعی مانند: ملچ، پالیساندر، گردو، اکاژو و … استفاده می گردد.


تفاوت پلی گلاس و هایگلاس
1) براقیت
در حالت کلی پلی گلاس نسبت به هایگلاس در میزان براقی، و شفافیت، سطح بسیار صیقلی، برتری دارد.
2) خط و خش
ام دی اف های هایگلاس احتیاج به مراقبت دارند، حتما باید با دستمال های نرم و نخی و با شوینده های ملایم سطوح هایگلاس را تمیز کرد و اسیدهای آشپزخانه و موادی نظیر سرکه مخصوصاً اگر بطور مستقیم بر سطح کار ریخته شوند آسیب محسوسی به سطح کار وارد می کنند، از جمله تغییر رنگ و خط و خش زیاد. که در این صورت هایگلاس پس از مدت کوتاهی جذابیت خود را از دست می دهد. اما پلی گلاس نسبت به هایگلاس مقاومت بیشتری در مقابل خط و خش داشته و زمان طولانی تری کیفیت و جذابیت خود را حفظ میکند.
دوآبجکت مات و براق: در ورق های پلی گلاس (مانند نیمن آلمان طرح فلش) ما روی یک ورق به طور همزمان حالت مات و براق را در کنار هم داریم اما در ورق های هایگلاس چنین زیبایی وجود ندارد.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران

اگر قصد سفر به اروپا دارید پیشنهاد ما این است که بازدید از کشور زیبای اتریش در برنامه سفرتان جای بدید .کشور اتریش با هوای کوهستانی تازه و مناظر نفس گیرش معروف است و در عین حال مکان های فرهنگی و موزه ها و نگارخانه های مدرن و معماری بسیار چشمگیری دارد.
ویژگی راه اندازی بهترین کافی شاپ

ویژگی راه اندازی بهترین کافی شاپ

یک انتخاب عالی برای یک تابستان آرام ، سواحل اروپا به دلیل آب و هوای بسیار عالی و مناظر شگفت انگیز از بهترین جاهایی است که میتواند تابستانی به یادماندنی را برای شما رغم بزند. آیا گذراندن تعطیلات تابستانی در زیباترین و دیدنی ترین سواحل اروپا می تواند آرامش را به ما بازگرداند؟ آیا مایل به کشف بهترین سواحل اروپا هستید؟