منوی سایت

آماده سازی

نخستین و با اهمیت ترین گام برای طبخ غذای سالم و باکیفیت داشتن فضایی با امکانات و تجهیزات مناسب است، دومین گام در دسترس بودن آسان این تجهیزات برای کارکنان آشپزخانه است تا باعث سرعت و نظم درمحیط آشپزخانه گردد.
 بخش آماده سازی مواد اولیه برای پخت، از مهمترین قسمتها در آشپزخانه صنعتی است. برای حفظ ظاهر مطلوب مواد اولیه و تهیه غذایی با شکل و رنگ دلچسب و زیبا، از تجهیزات مناسب آماده سازی باید استفاده کرد.برای انتخاب دستگاههای مناسب آماده سازی، شرکت آرتا تجهیز آرنیکا راهکارهای مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این محصولات شامل چرخ گوشت، خلال ساز سیب زمینی، سماور، ترموس، سیخ گیر و تمام تجهیزاتی که مواد اولیه غذایی(مانند سیب زمینی، برنج، گوشت، مرغ و...) را قابل استفاده در فرایند پخت می کند شامل می شود.

تخته ساطور

تخته ساطور

تخته ساطوررویه از ورق پلی اتیلن یا چوبی به ضخامت 20 سانتی متردارای پایه های ساخته شده از پروفیل استیل.پایه از پروفیل استیل 40*40 میلیمتر ، رویه از قطعات چوب سخت آغشته به روغن به ضخامت 20 سانتیمتر که با پیچ و مهره به هم مهار و متصل شده ، با نمای استیل و یا رویه از تفلون سخت با ضخامت 30 سانتی متر به ابعاد 85*50*50 سانتی متر.