منوی سایت

سکوبندی آزمایشگاهی

یکی از مهمترین مراحل تجهیز یک آزمایشگاه مرحله سکوبندی و میزبندی آن بوده و رعایت اصول ایمنی، فنی و زیبایی، در طراحی و ساخت این دسته از تجهیزات باعث ارتقاء سطح کیفی و افزایش راندمان در عملکرد آزمایشگاه ها می شود.
یکی از مهمترین مراحل در راه اندازی هر آزمایشگاهی برنامه ریزی و طراحی به حساب می آید،از آنجائی که محیط های آزمایشگاهی به جهت وجود انواع مواد شیمیایی و انجام آزمایشات متعدد فیزیکی و شیمیایی معمولا استهلاک بالایی دارند، لذا ساخت و تولید سکوبندی آزمایشگاه ملاحظات خاص فنی و ایمنی ویژه ای نیاز دارد. 
انتخاب متریال مناسب و با کیفیت درساخت سکوبندی آزمایشگاه و درنظرگرفتن استانداردهای بهداشتی و ایمنی، از موارد مهم دیگر در تجهیز آزمایشگاه ها می باشند.تیم مجرب مهندسین آرتا تجهیز آرنیکا شما را در این مرحله همراهی می کنند
و توانایی تولید انواع سکوبندی آزمایشگاهی اعم از چوبی یا فلزی با رویه سنگ ها و متریال های مختلف و تهیه انواع کمد(برای نگهداری اسیدها و مواد قابل اشتعال و…) و نصب و راه اندازی انواع سینک و هود دارا می باشد.
انواع سکوبندی در آزمایشگاه:
سکوبندی یک طرفه زمینی 
این نوع مورد استفاده جهت نگهداری مواد آزمایشگاهی،بعنوان میزکار و محلی مناسب برای استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی و نصب سینک می باشد
سکوبندی دو طرفه زمینی
این نوع سکوبندی مشابه با سکوبندی یک طرفه است با این تفاوت که به شکل جزیره بوده و می توان آن را بعنوان یکی از اصلی ترین قسمت ها در سکوبندی آزمایشگاه ها دانست.
کابینت دیواری
این نوع کابینت مورد استفاده برای نگهداری کلیه ابزارها ، متریال ومواد آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها می باشد که بر روی دیوارهای آزمایشگاه نصب می گردد.
عموماً اجزای مختلف سکوبندی آزمایشگاهی عبارت اند از:
یونیت ، استراکچر، صفحه رویه که با انواع متريال و در مدل های متنوع قابل ارائه هستند.
سکوبندی آزمایشگاه

سکوبندی آزمایشگاه

سکوبندی آزمایشگاهی دارای کاربردهای متنوعی از جمله: ایستگاه کار برای کاربران، فضای نگهداری مواد و تجهیزات مختلف آزمایشگاه، کانال های خاص برای تعبیه تاسیسات و دریچه های دسترسی آسان به تاسیسات و. .. است. این سکوهnbsp; دارای ویژگی های متنوعی است که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره شده است:استحکام زیاد و پوشش رنگ الکترو استاتیک در سطوح فلزی فریماستفاده از بهترین مواد خارجی در ساخت بدنه سکوهااستفاده از یراق آلات مرغوب خارجی و اتصالات جدید (الیت) در بدنه سکوهابهره گیری مناسب از عناصر بصری به منظور زیبا سازی سکوبندیاستفاده از رویه های یکپارچه سرامیکی ضد اسید (از مزایای استفاده از رویهای یکپارچه می توان کاهش درزبندی و رفع آلودگی آسانnbsp;nbsp;نصب آسان و زیبایی را نام برد.) در سکوهای آزمایشگاهی تنوع در جنس رویه سکوهnbsp; بنا به نیاز و مدیریت هزینه آزمایشگاه (سرامیهای ضد اسید، گرانیت خارجی، گرانیت ایرانی و استیل)